amidian

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید و پیشین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دكتر محمود واعظی در این مراسم گفت: دكتر فرقانی از زمان ورود به رگولاتوری برای ساماندهی این مجموعه و اداره قانونمند آن تلاش كردند و از مدیران دلسوز، متدین و مسلط به كار بودند كه در عین انعطاف در برخورد با اپراتورها، قاطعیت لازم را داشتند.
وی افزود: وفاداری، صداقت و علاقه‌مندی به مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله ویژگیهایی است كه در مدت یك ماه همكاری از دكتر فرقانی دیدم.
واعظی با اشاره به اینكه تمام تلاش در مجموعه مدیران وزارت برای محقق كردن انتظارات نظام و مردم است، گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نقش آن در اعمال حاكمیت دولت، دكتر عمیدیان برای تصدی این مسئولیت انتخاب شدند كه هم شناخت فنی از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند و هم از جایگاه اپراتورها مطلع هستند و امیدوارم  با تجربه‌ای كه از معاونت پارلمانی وزارتخانه دارند با همت ایشان برنامه های قبلی تداوم یابد.
همچنین در این مراسم دكتر عمیدیان با اشاره به اینكه محور برنامه‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه رگولاتوری، اعمال اقتدار حاكمیت در بخش ICT است، گفت: در مدیریت این حوزه، توجه به منابع انسانی، تخصص و نوآوری، اعمال نظارت علمی و منطقی، مدیریت اپراتورها و جلب رضایت مخاطبان این حوزه در جامعه را اصل می دانم.
وی افزود: در این مسیر اپراتورها، بازوی اعمال حاكمیت هستند اما حفظ اقتدار فنی و حاكمیتی به عهده رگولاتوری است كه امیدوارم با انرژی و فعالیت بیشتر، سیاست‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این حوزه محقق سازم.
دكتر محمدعلی فرقانی نیز در این مراسم با اشاره عملكرد خود در مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار سال گذشته گفت: با توجه به اهمیت جایگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، ارتقای ظرفیت دانش، توانمندی و نگرش نیروی انسانی و توسعه مدیران و كاركنان از اولویت‌های ما در بعد درون سازمانی بود كه به نتایج خوبی رسید.
وی افزود: در بعد برون سازمانی نیز حركت در مسیر مقررات‌گذاری پیش‌نگر و پس نگر، تسریع در بررسی و تصویب دستور كارهای تدوین شده برای كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حضور موفق در مجامع بین المللی و تقویت نظارت آنلاین بر فعالان حوزه ICT  از موضوعاتی بود كه در اولویت برنامه های اخیر رگولاتوری قرار داشت.