نشست رؤسای انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان کشور با حضور بیش از 23 تشکل صنفی در تهران برگزار شد مشاهده

1392/09/29

نشست رؤسای تشکل‌های صنفی دفاتر پیشخوان دولت کشور روز دوشنبه مورخ 25/9/92 با قرائت سه دستور برگزار شد. در این نشست مباحث همراه اول، اقدامات انجام شده پس از تغییر دولت و مجمع عمومی کانون کشوری مورد بحث و بررسی اعضای حاضر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی کانون سراسری، در ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید جلسه رسمیت یافت و سپس حاجی صادقی دبیر کانون کشوری با توجه به حساسیت زمانی، نسبت به  ایراد دستور جلسه، مراتب رسمیت جلسه را اعلام نمود.
پس از سخنان دبیر کانون، فلاح رییس هیأت مدیره کانون کشوری توضیحاتی از جلسات صورت گرفته با مسؤولان و اقدامات انجام شده را طی گزارشی به حاضرین در خصوص روند آتی کارگروه راهبری، تصمیمات اتخاذ شده و برنامه های دولت بیان نمود پس از آن هریک از حاضرین نقطه نظرات خود را در خصوص اقدامات انجام شده ارائه نمودند که مقرر شد بر اساس نقطه نظرات ارائه شده، هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

** بحث همراه اول
دومین دستور جلسه بحث همراه اول بود. فلاح با ارائه گزارشی از جلسه هیأت مدیره کانون کشوری با مسؤولان همراه اول به مشکلات دفاتر در این خصوص از جمله عدم افزایش تعرفه خدمات طی سالیان اخیر، فشار و گرفتن تعهد در قبال ارائه خدمات سایر اپراتورها و قطع سرویس دفاتر در این راستا اشاره نمود.
در همین خصوص وی گفت: با توجه به جلسه برگزار شده با هدف برقراری تعامل و بررسی مشکلات و رسیدن به یک راهکار منطقی، صورتجلسه ای تنظیم شده و مقرر شد تا با چهار کارگروه مراتب حداکثر طی یکماه بررسی و راهکارهای حاصله با حضور مهندس عطوفی و سایر مسؤولان در کانون و همراه اول به جمع‌بندی برسد. رییس کانون کشوری ادامه داد: در همین راستا پیگیر تشکیل جلسه کارگروه در اسرع وقت می‌باشیم.
 سپس کازرانی عضو هیات مدیره کانون کشوری و رییس انجمن صنفی استان گلستان با توضیح وقایع انجام شده در استان گلستان نقطه نظرات خود را در این خصوص اعلام کرد. در همین راستا نمایندگان تشکلهای صنفی کشور با تأکید بر ضرورت حمایت از تشکل صنفی استان گلستان، هریک به دیدگاه خود در خصوص راهکارهای برون رفت از مشکلات حادث شده پرداختند، در این رابطه فلاح گفت: شرکت همراه اول با افزایش کارمزد دفاتر موافقت دارد و فکر می‌کنم با چارچوب تدوین شده به نتایج خوبی برسیم درنهایت کلیه تشکل‌ها متفقا رأی به تداوم مذاکرات طی یکماه دادند تا پس از آن با توجه به توافقات حاصله به ارزیابی تفاهمات انجام شده بپردازند.
رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت گفت: این خبر در سایت کانون درج خواهد شد و دفاتر می‌توانند نقطه نظرات خود را در این خصوص ارائه نمایند.
پس از اتمام مباحث در دو بخش اقدامات کارگروه راهبری و همراه اول رییس دبیرخانه کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان در بین رؤسای انجمنهای کشور حضور یافت و با شنیدن نقطه نظرات دفاتر ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های کارگروه کشوری به سؤال حاضرین پاسخ داد.
مهندس علی اصغر کرباسی یکی از آفتهای بزرگ مبتلا به دفاتر را جریان سازی های موازی و عدم انسجام دفاتر برشمرد وگفت: این امر فرصتهای زیادی را از بین برد و اظهار امیدواری کرد که انسجام و یکپارچگی در دفاتر به وجود آید تا روند رفع مشکل دفاتر سریعتر محقق گردد.
پس از سخنان مهندس کرباسی این دبیر کانون کشوری بود که با طرح دستور سوم جلسه اظهار داشت که مهندس فلاح در تاریخ 92/8/12 اعلام نمود تا نسبت به ارسال نامه برگزاری مجمع عمومی کانون اقدام شود اما با توجه به اتفاقات حاصل شده مراتب را موکول به مشورت رؤسای انجمن‌های کشور کردیم تا بتوانیم تصمیمی منطقی در این خصوص بگیریم.
در ادامه فلاح با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای انسجام و اتحاد دو تشکل صنفی کشور در تهران گفت: ضمن برگزاری دیدارهایی بین اعضای دو تشکل صنفی استان تهران خوشبختانه همه پذیرفتند که نسبت به اتحاد رویه و ایجاد یک تشکل واحد در تهران اقدام نمایند و گزارش کاملی از روند اجرایی امور ارائه نمود.
رییس کانون کشوری تصریح کرد: با وزارت کار هم مشورت نموده ایم و نظرات مسؤولان جدید در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر همین اساس، ایجاد وحدت و یکپارچگی می‌باشد؛ در ادامه انجمن‌های کشور با انتقاد از دوگانگی تشکل‌های تهران در کشور که باعث آسیب های جدی و جبران ناپذیری می‌شود از مسؤولان خواستند تا از تشکیل بیش از یک تشکل صنفی در هر استان جلوگیری نمایند سپس بحث مهلت‌های قانونی برای برگزاری مجمع کانون مورد نظر قرار گرفت و در نهایت پیشنهاد شد تا تاریخ 92/10/5 برای تشکیل انجمن واحد استان تهران تحمل نماییم تا انشاءالله در دوره آتی یک تشکل واقعا کشوری داشته باشیم و پس از آن نامه برگزاری مجمع کانون را با هدف برگزاری مجمع به وزارت کار ارائه خواهیم نمود.
وی خاطرنشان کرد: تلاش‌های زیادی صورت گرفته است و نباید اجازه بدهیم این اقدامات رها شود لذا مقرر شد زمان اعلام برگزاری مجمع کانون کشوری در تاریخ 5/10/92 به وزارت کار اعلام گردد.
در نهایت جلسه نشست رؤسای انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان  کشور پس از  5 ساعت بحث، مذاکره و همفکری رأس ساعت 16 به اتمام رسید.