رئیس کانون سراسری دفاتر پیشخوان دولت گفت: هم‌اکنون سبد خدمات دفاتر پیشخوان، اقتصاد دفاتر را پوشش نمی‌دهد و در این راستا روی به سمت تعامل و همکاری با وزارتخانه‌هایی نظیر صنعت، معدن و تجارت برای صدور کارت خدمات مرزنشینی آورده‌ایم.

علی فلاح در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه تا حال حاضر 1500 خدمت-دستگاه از سوی معاونت توسعه مدیریت احصاء شده است، اظهار کرد: این خدمات باید از سوی دفاتر پیشخوان دولت ارائه شود و هم‌اکنون از 1500 خدمت قابل ارائه، 400 خدمت عملی از طریق این دفاتر واگذار شده است.
وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر سبد این خدمات، اقتصاد دفاتر را پوشش نمی‌دهد گفت: در حال حاضر نزدیک به 16 هزار دفتر پیشخوان شهری و روستایی داریم که هزار و 300 مورد از آن‌ها مربوط به تهران است و دلیل اصلی که منجر به عدم پوشش‌دهی اقتصاد این دفاتر شده، این است که دستگاه‌ها خدمات خود را براساس نیازمندی خود در مناطق مختلف ارائه می‌دهند.
او افزود: همین باعث می‌شود که برخی دفاتر از ارائه خدماتی محروم باشند و توجیه آن‌ها در برابر این ضعف، کاهش تراکنش‌ها و در نتیجه کاهش کیفیت خدمات است.
رئیس کانون سراسری دفاتر پیشخوان دولت درباره تنوع خدمات این دفاتر گفت: در دفاتر، خدماتی نظیر مالیات مشاغل، خودرو، خدمات اپراتوری، خدمات امور مشترکین، صدور کارت ملی، ثبت احوال و... ارائه می‌شود که اقبال مردم بیشتر به سمت صدور شناسنامه و ثبت احوال است.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون به شکل متوسط هفت دفتر در هر شهرستان و یک دفتر در روستا وجود دارد، درباره میانگین درآمدی آن‌ها عنوان کرد: میانگین درآمدی آن‌ها به بالای 300 هزار تومان نمی‌رسد در حالیکه 72 هزار شاغل در این 16 هزار دفتر وجود دارد.
او درباره فعالیت‌های صورت گرفته برای سامان‌دهی این اوضاع و همچنین تسهیلاتی که برای فعالان این بخش توسط ریاست کانون در نظر گرفته شده است نیز ابراز کرد: ارائه کارت خدمات مرزنشینی را برای 17 استان مرزی کشور با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم تا پیله‌وران را در واردات یاری کنیم.