1392/11/10

رئیس کانون دفاتر پیشخوان دولت خبر از امکان ارائه 600 خدمت در این دفاتر خبر داد.

علی فلاح در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با بیان اینکه هم اکنون در دفاتر پیشخوان دولت 300 نوع خدمت از 26 دستگاه به مردم ارائه می شود، گفت: در حالی که معاونت ریاست جمهوری 600 نوع خدمت را برای دفاتر پیشخوان احصا کرده است، با این حال بسیاری از دستگاهها از همکاری با این دفاتر امتناع می کنند.
وی با اشاره به این که میزان محدود خدمات واگذار شده دستگاه ‌ها به دفاتر پیشخوان، پاسخگوی هزینه‌ های دفاتر پیشخوان نیست، بر لزوم تشکیل هر چه سریعتر جلسه کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان خدمات دولت تاکید کرد.
فلاح، تعداد دفاتر پیشخوان در استان تهران را که دارای مجوز هستند 1300 دفتر برشمرد و گفت: این در حالی است که ظرفیت مناسب با توجه به حجم خدمات قابل ارائه در شبکه استان تهران 600 تا 700 دفتر است.
وی با بیان اینکه همچنان امکان اعطای مجوز راه ‌اندازی دفتر به متقاضیان وجود دارد، افزود: از لحاظ قانونی چنین امکانی وجود دارد اما با توجه به تعداد زیاد متقاضیان و مشکلات اقتصادی این دفاتر توصیه می‌ شود افراد به این حوزه ورود نکنند.
فلاح تعداد افراد متقاضی ایجاد دفتر پیشخوان را بیش از 2000 نفر برشمرد و گفت: متاسفانه اختلاف زیادی بین توسعه کمی دفاتر و میزان خدمات واگذار شده وجود دارد.
وی با ابراز امیدواری به تشکیل هر چه زودتر جلسه کارگروه راهبری قبل از تصویب آیین نامه برای تسریع در رفع مشکلات موجود اظهار کرد: در حال حاضر شانزده هزار دفتر پیشخوان دولت با سرمایه ای حدود 300 ، 400 میلیارد تومان در زمینه ارائه 300 تا 350 خدمت فعالند که عمده خدمات از سوی 25 تا 30 دستگاه به دفاتر واگذار شده است.
فلاح گفت: یکی از مشکلات موجود این است که برخی دستگاه ‌ها ترجیح می ‌دهند ارائه خدمات خود را به بازنشستگان خود واگذار کنند که این امر امکان اشتغال پایدار را از جوانان می‌گیرد.