1392/11/10

علیرضا شاهپری در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این دستگاه‌ها باید تمامی خدمات خود را از طریق دفاتر پیشخوان به مردم عرضه کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی با بیان اینکه تصویب سند نقشه راه دولت الکترونیک کشور در سه سال گذشته در یکی از کمیسیون‌های دولت دهم به تعویق افتاده است، گفت: تا پایان سال، نسخه جدید سند نقشه راه دولت الکترونیک برای تصویب به هیات دولت ارسال می شود.
شاهپری از امضای تفاهم نامه 15 دستگاه اجرایی با معاونت امور توسعه الکترونیک معاونت سرمایه انسانی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، این دستگاههای اجرایی خدمات خود را از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارائه خواهند داد.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود 300 نوع خدمت مربوط به دستگاههای اجرایی کشور از طریق دفاتر اجرایی پیشخوان دولت به مردم توزیع می شود، ابراز امیدواری کرد : تمامی خدمات دستگاههای دولتی از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت به مردم ارائه شود.
شاهپری با تاکید بر اینکه پیش نویس بخشنامه ارائه خدمات دستگاه‌های دولتی تهیه شده است، گفت: در این بخشنامه نحوه خدمات حضوری و غیر حضوری دستگاههای اجرایی و ارائه آن از سوی دفاتر خدمات پیشخوان در نظر گرفته شده است و چنانچه دستگاهی در این زمینه مقاومت کند با مکانیزم های توبیخی روبرو خواهد شد.
معاون امور توسعه دولت الکترونیک ریاست جمهوری با بیان اینکه ارائه خدمات به صورت کاملا الکترونیکی وجود ندارد، افزود: کانون پیشخوان خدمات دولت وظیفه نظارت بر دفاتر خدماتی را دارد تا توزیع عادلانه خدمات دستگاههای اجرایی در سراسر کشور انجام پذیرد.
وی گفت: دستگاه ها نباید مستقیما خدمات خود را به دفاتر پیشخوان خدمات واگذار کنند و از این لحاظ منع قانونی دارد.
شاهپری درباره موازی کاری های موجود در خصوص ارائه خدمات دولتی گفت: بر اساس آئین نامه قبلی هیات وزیران تمامی خدمات دستگاه‌های اجرایی باید در دفاتر پیشخوان دولت ارائه شود که تاکنون این موضوع اجرایی نشده است.
وی تاکید کرد: تلاش می شود این موضوع از طریق کانون دفاتر خدمات پیشخوان دولت با ایجاد قابلیت ارائه خدمات دستگاههای نظارتی در حوزه امنیت ساماندهی شود.